WordPress SEO - en to el translation catalogue (204 entries)

en:  &amp; WP Super Cache flushed
el:  &amp; η WP Super Cache καθάρισε

en:  (because of date display)
el: (Λόγω της εμφάνισης ημερομηνίας)

en: %s, Author at %s
el: %s, Αρθρογράφος στό %s

en: , and old data deleted
el: , τα παλιά δεδομένα διαγράφηκαν

en: .htaccess file
el: Αρχείο .htaccess

en: 1 - Highest priority
el: 1 -  Υψηλότερη προτεραιότητα

en: 404 pages
el: Σελίδες 404 

en: A meta description has been specified, but it does not contain the target keyword / phrase.
el: Η περιγραφή meta έχει καθοριστεί, αλλά δεν περιέχει τη λέξη-κλειδί στόχος / φράση.

en: About This Tour
el: Σχετικά με αυτήν την ξενάγηση

en: All in One SEO (Old version) data successfully imported.
el: Τα δεδομένα από το πρόσθετο "All in One SEO" (παλαιά έκδοση ) εισήχθηκαν με επιτυχία.

en: All in One SEO data successfully imported.
el: Τα δεδομένα από το πρόσθετο "All in One SEO" εισήχθηκαν  με επιτυχία.

en: All of the options here are for advanced users only, if you don't know whether you should check any, don't touch them.
el: Όλες οι παράμετροι εδώ είναι για προχωρημένους χρήστες, αν δεν γνωρίζετε τί πρέπει να τσεκάρετε, μην τις πειράξετε καθόλου.

en: Analyze this page
el: Ανάλυση αυτής της σελίδας

en: Archives
el: Αρχεία

en: Archives for
el: Αρχεία για τον/την

en: Attachment caption
el: Επικεφαλίδα επισύναψης

en: Author Archives
el: Αρχεία Συντάκτη

en: Auto detect
el: Αυτόματη ανίχνευση

en: Be sure to check whether post types or taxonomies are showing that search engines shouldn't be indexing, if so, check the box before them to hide them from the XML sitemaps.
el: Ελέγξτε αν εμφανίζονται τύποι άρθρων ή ταξινομίες τις οποίες οι μηχανές αναζήτησης δεν θα έπρεπε να κάνουν index, και αν ναι, τσεκάρετε το κουτάκι μπροστά από κάθε μια ώστε να μην εμφανίζονται στα XML sitemaps.

en: Bing Webmaster Tools
el: Εργαλεία Webmaster της Bing

en: Breadcrumbs Settings
el: Ρυθμίσεις Breadcrumbs

en: Breadcrumbs Title
el: Τίτλος Breadcrumb

en: Breadcrumbs title
el: Τίτλος Breadcrumb

en: Check Google Cache
el: Έλεγχος Google Cache

en: Check Headers
el: Έλεγχος των Headers

en: Check Inlinks (OSE)
el: Έλεγχος Inlinks (OSE)

en: Check Keyword Density
el: Έλεγχος πυκνότητας λέξης-κλειδιού

en: Check this box to enable XML sitemap functionality.
el: Επιλέξτε αυτό το κουτάκι για να ενεργοποιήσετε την λειτουργία XML sitemap

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Congratulations!
el: Συγχαρητήρια!

en: Custom Post Type Archives
el: Αρχεία Τύπου Προσαρμοσμένων Άρθρων

en: Dashboard
el: Πίνακας Ελέγχου

en: Date Archives
el: Αρχείο Ημερομηνιών 

en: Delete the old data after import? (recommended)
el: Διαγραφή  των παλιών  δεδομένων μετά την εισαγωγή; (Συνιστάται)

en: Edit files
el: Επεξεργασία αρχείων

en: Edit the content of your .htaccess:
el: Επεξεργασία του αρχείου .htaccess

en: Edit the content of your robots.txt:
el: Επεξεργαστείτε το περιεχόμενο του αρχείου robots.txt:

en: Enable Breadcrumbs
el: Ενεργοποίηση Breadcrumbs

en: Enter the Blog ID for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none.
el: Πληκτρολογήστε το Blog ID για την τοποθεσία του οποίου τις ρυθμίσεις θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως προεπιλογή για όλες τις τοποθεσίες που προστίθενται στο δίκτυό σας. Αφήστε κενό για κανένα.

en: Error 404: Page not found
el: Σφάλμα 404: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export & Import SEO Settings
el: Εισαγωγή & Εξαγωγή Ρυθμίσεων SEO

en: Export settings
el: Εξαγωγή ρυθμίσεων

en: Export your WordPress SEO settings here, to import them again later or to import them on another site.
el: Εξάγετε εδώ τις ρυθμίσεις του πρόσθετου "WordPress SEO" , για την εισαγωγή τους ξανά αργότερα ,  ή για να τα εισάγετε σε άλλη τοποθεσία.

en: File Editor
el: Επεξεργαστής Αρχείων

en: General
el: Γενικά

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Google Webmaster Tools
el: Εργαλεία Webmaster της Goolgle 

en: Here you can edit the .htaccess and robots.txt files, two of the most powerful files in your WordPress install. Only touch these files if you know what you're doing!
el: Εδώ μπορείτε να επεξεργαστείτε τα αρχεία .htaccess και robots.txt, δυο απο τα σημαντικότερα αρχεία της εγκατάστασης του WordPress σας. Μην τα πειράξετε αν δεν γνωρίζετε καλά τι κάνετε!

en: Home
el: Αρχική

en: Homepage
el: Αρχική Σελίδα

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
el: Τεράστιο SEO πρόβλημα: Μπλοκάρετε την πρόσβαση στα robots

en: I know, don't bug me.
el: Το ξέρω, μην με ενοχλείτε.

en: If you have multiple blogs and you're happy with how you've configured this blog, you can export the settings and import them on another blog so you don't have to go through this process twice!
el: Αν έχετε περισσότερα blogs και είστε ικανοποιημένοι απο την ρύθμιση παραμέτρων αυτού εδώ, μπορείτε να τις εξάγετε και να τις επανεισάγετε για να μην κάνετε όλη την διαδικασία ξανά.  

en: If you like this plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s and consider making a donation by clicking the button on the right!
el: Αν σας αρέσει αυτό το plugin, παρακαλώ %srate it 5 stars on WordPress.org%s και εξετάστε την περίπτωση μιας δωρεάς κάνοντας κλικ στο κουμπί στα δεξιά.

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
el: Αν το αρχείο .htaccess ήταν εγγράψιμο, θα μπορούσατε να το επεξεργαστείτε από εδώ.

en: If your robots.txt were writable, you could edit it from here.
el: Αν το αρχείο robots.txt ήταν εγγράψιμο, θα μπορούσατε να το επεξεργαστείτε από εδώ.

en: If your theme supports my breadcrumbs, as all Genesis and WooThemes themes as well as a couple of other ones do, you can change the settings for those here. If you want to modify your theme to support them, %sfollow these instructions%s.
el: Αν το θέμα σας υποστηρίζει τα breadcrumbs μου, όπως κάνουν όλα τα θέματα Genesis και WooThemes καθως και μερικά ακόμα, μπορείτε να αλλάξετε την ρύθμιση τους εδώ. Αν θέλετε να παραμετροποιήσετε το θέμα σας για να τα υποστηρίζει, %sfollow these instructions%s.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import & Export
el: Εισαγωγή & Εξαγωγή

en: Import &amp; Export
el: Εισαγωγή &amp; Εξαγωγή

en: Import from All-in-One SEO?
el: Εισαγωγή από το πρόσθετο  All-in-One SEO;

en: Import from HeadSpace2?
el: Εισαγωγή από HeadSpace2;

en: Import from OLD All-in-One SEO?
el: Εισαγωγή  από την ΠΑΛΑΙΆ έκδοση του πρόσθετου All-in-One SEO;

en: Import from RSS Footer (by Yoast)?
el: Εισαγωγή απο RSS Footer (του Yoast);

en: Import from Robots Meta (by Yoast)?
el: Εισαγωγή από Ρομπότ Meta (από Yoast);

en: Import from Yoast Breadcrumbs?
el: Εισαγωγή από Ίχνος Πλοήγησης του Yoast ?  

en: Import settings
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων

en: Import settings by locating <em>settings.zip</em> and clicking
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων από τον εντοπισμό του <em>settings.zip</em> κάνοντας κλικ

en: Import settings from other plugins
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων από άλλα πρόσθετα (plugins)

en: Improve your Site!
el: Καλυτέρευσε τήν ιστοσελίδα σου

en: In the specified meta description, consider: How does it compare to the competition? Could it be made more appealing?
el: Στην καθορισμένη περιγραφή meta, σκεφτείτε: Πώς να το συγκρίνετε με τον ανταγωνισμό; Θα μπορούσε να γίνει πιο ελκυστικό;

en: Internal Links
el: Εσωτερικά links

en: Just switched over from another SEO plugin? Use the options here to switch your data over. If you were using some of my older plugins like Robots Meta &amp; RSS Footer, you can import the settings here too.
el: Μόλις αλλάξατε SEO plugin; Χρησιμοποιείστε τις ρυθμίσεις εδώ για να μεταφέρετε τις παραμέτρους σας. Αν χρησιμοποιούσατε κάποιο από τα παλαιότερα μου πρόσθετα όπως το Robots Meta και το RSS Footer, μπορείτε να κάνετε εισαγωγή των παραμέτρων τους από εδώ.

en: Keyword Research
el: Έρευνα λέξης-κλειδί

en: Latest news from Yoast
el: Τελευταία νέα από Yoast

en: Leave default
el: Αφήστε το προεπιλεγμένο

en: Like this plugin?
el: Σας αρέσει αυτό το plugin;

en: Lowest priority
el: Χαμηλότερη προτεραιότητα

en: Medium priority
el: Μεσαία προτεραιότητα

en: Meta Description
el: Meta Περιγραφή

en: Meta description
el: Περιγραφή Meta

en: Meta description template
el: Πρότυπο περιγραφής meta

en: MultiSite Settings
el: Ρυθμίσεις MultiSite

en: Need support?
el: Χρειάζεστε τεχνική βοήθεια;

en: Never include
el: Να μην περιλαμβάνετε ποτέ

en: New blogs get the SEO settings from this blog
el: Νέα blogs θα πάρουν τις SEO ρυθμίσεις από αυτό το ιστολόγιο

en: Next
el: Επόμενο

en: No doubt you've used an SEO plugin before if this site isn't new. Let's make it easy on you, you can import the data below. If you want, you can import first, check if it was imported correctly, and then import &amp; delete. No duplicate data will be imported.
el: Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι έχετε χρησιμοποιήσει ένα plugin SEO νωρίτερα, αν αυτό το site δεν είναι νέο. Ας το κάνουμε εύκολο για εσάς, μπορείτε να εισαγάγετε τα δεδομένα στη συνέχεια. Αν θέλετε, μπορείτε να εισαγάγετε πρώτα, και μετά να ελέγξτε εάν έχει εισαχθεί σωστά, και στη συνέχεια κάνετε την εισαγωγή & διαγραφή. Δεν θα εισαχθούν διπλά δεδομένα.

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
el: Δεν φαίνεται να υπάρχουν εικόνες στην σελίδα αυτή, εξετάστε την προσθήκη τους.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
el: Δεν έχει καθοριστεί περιγραφή meta, οι μηχανές αναζήτησης θα εμφανίσουν αντίγραφο από τη σελίδα αντ 'αυτού.

en: No outbound links appear in this page, consider adding some as appropriate.
el: Δεν υπάρχουν εξερχόμενοι σύνδεση στην σελίδα, εξετάστε την προσθήκη κάποιων.

en: None
el: Κανένας

en: OK
el: ΟΚ

en: Page Analysis
el: Ανάλυση Σελίδας

en: Page not found
el: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: People make mistakes in their links towards you sometimes, or unwanted parameters are added to the end of your URLs, this allows you to redirect them all away. Please note that while this is a feature that is actively maintained, it is known to break several plugins, and should for that reason be the first feature you disable when you encounter issues after installing this plugin.
el: Οι άνθρωποι κάνουν λάθη στις συνδέσεις τους προς το μέρος σας μερικές φορές, ή είναι ανεπιθύμητα στοιχεία που προστίθενται στο τέλος των διευθύνσεων URL σας, αυτό σας επιτρέπει να τους κατευθύνετε όλους αλλού. Παρακαλούμε σημειώστε ότι, ενώ αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό που είναι ενεργά διατηρείται, είναι γνωστό οτι μπορεί  να σπάσει πολλά plugins, και πρέπει για το λόγο αυτό να είναι το πρώτο χαρακτηριστικό που θα  απενεργοποιήσετε όταν αντιμετωπίζετε προβλήματα μετά την εγκατάσταση αυτου του plugin.

en: Permalink Settings
el: Ρυθμίσεις μόνιμων συνδέσμων

en: Permalinks
el: Μόνιμοι σύνδεσμοι

en: Please create a page title.
el: Παρακαλώ δημιουργήστε έναν τίτλο σελίδας.

en: RSS Footer options imported successfully.
el: Οι επιλογές RSS του υποσέλιδου εισήχθηκαν  με επιτυχία.

en: RSS Settings
el: Ρυθμίσεις RSS

en: Replaced with the category description
el: Αντικαταστάθηκε με την περιγραφή της κατηγορίας

en: Replaced with the current date
el: Αντικαταστάθηκε με την τρέχουσα ημερομηνία

en: Replaced with the current month
el: Αντικαταστάθηκε με τον τρέχοντα μήνα

en: Replaced with the current page number
el: Αντικαταστάθηκε με τον τρέχον αριθμό σελίδας

en: Replaced with the current search phrase
el: Αντικαταστάθηκε με την τρέχουσα φράση αναζήτησης

en: Replaced with the current tag/tags
el: Αντικαταστάθηκε με την τρέχουσα ετικέτα / ετικέτες

en: Replaced with the current time
el: Αντικαταστάθηκε με την τρέχουσα ώρα

en: Replaced with the current year
el: Αντικαταστάθηκε με το τρέχον έτος

en: Replaced with the date of the post/page
el: Αντικαταστάθηκε με την ημερομηνία της θέσης / σελίδα

en: Replaced with the post/page ID
el: Αντικαταστάθηκε με το ID άρθρου/σελίδας

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
el: Αντικαταστάθηκε με το απόσπασμα  / σελίδα (ή που δημιουργείται αυτόματα αν δεν υπάρχει)

en: Replaced with the posts focus keyword
el: Αντικαταστάθηκε με το focus keyword του άρθρου

en: Replaced with the tag description
el: Αντικαταστάθηκε με την περιγραφή της ετικέτας

en: Replaced with the term description
el: Αντικαταστάθηκε με τον όρο περιγραφή

en: Replaced with the term name
el: Αντικαταστάθηκε με τον όρο

en: Replaced with the title of the post/page
el: Αντικαθίσταται με τον τίτλο της θέσης / σελίδα

en: Restore site to default settings
el: Επαναφορά της τοποθεσίας στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: Restore site to defaults
el: Επαναφορά της τοποθεσίας στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις 

en: Robots Meta values imported.
el: Οι τιμές Meta του Robots εισήχθηκαν 

en: SEO Book
el: Βιβλίο SEO

en: SEO Settings
el: Παράμετροι SEO

en: SEO: Good
el: SEO: Καλό

en: SEO: Post Noindexed
el: SEO: Θέμα δέν καταχωρήθηκε

en: Save MultiSite Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων MultiSite

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Save changes to .htaccess
el: Αποθήκευση αλλαγών στο .htaccess

en: Save changes to Robots.txt
el: Αποθηκεύστε τις αλλαγές στο αρχείο Robots.txt

en: Search pages
el: Σελίδες Αναζήτησης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings Updated.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Settings could not be imported:
el: Οι ρυθμίσεις δεν μπορούν να εισαχθούν:

en: Settings successfully imported.
el: Οι ρυθμίσεις εισήχθηκαν με επιτυχία.

en: Settings updated
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν

en: Site Admins (default)
el: Διαχειριστές ιστοσελίδας (προεπιλογή)

en: Some files could not be removed. Please remove them via FTP.
el: Κάποια αρχεία δεν μπόρεσαν να αφαιρεθούν. Παρακαλώ αφαιρέστε τα μέσω FTP.

en: Start Tour
el: Έναρξη Ξενάγησης

en: Subscribe by email
el: Εγγραφή μέσω email

en: Super Admins only
el: Super Admins μόνο

en: Support forums
el: Φόρουμ υποστήριξης

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
el: Κάνε αυτή τήν περιήγηση γιά νά μάθεις γρήγορα γι αυτό τό plugin

en: Templates
el: Πρότυπα

en: The available space is shorter than the usual 155 characters because Google will also include the publication date in the snippet.
el: Ο διαθέσιμος χώρος είναι μικρότερος των κλασσικών 155 χαρακτήρων διότι το Google πρέπει να περιλάβει και την ημερομηνία δημοσίευσης.

en: The copy scores %s in the %s test, which is considered %s to read. %s
el: Το κείμενο βγάζει σκορ %s στα %s test, το οποίο θεωρείται %s στην ανάγνωση. %s

en: The images on this page are missing alt tags.
el: Οι εικόνες στην σελίδα αυτή δεν διαθέτουν alt tags.

en: The images on this page contain alt tags with the target keyword / phrase.
el: Οι εικόνες στην σελίδα αυτή διαθέτουν alt tags με την λέξη / πρόταση κλειδί.

en: The images on this page do not have alt tags containing your keyword / phrase.
el: Οι εικόνες στην σελίδα αυτή δεν διαθέτουν alt tags με την λέξη / πρόταση κλειδί. 

en: The keyword / phrase %s does not appear in the page title.
el: Η λέξη / πρόταση κλειδί %s δεν εμφανίζεται στον τίτλο της σελίδας.

en: The keyword / phrase appears in the URL for this page.
el: Η λέξη / πρόταση κλειδί εμφανίζεται στο URL αυτής της σελίδας.

en: The keyword / phrase does not appear in the URL for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
el: Η λέξη / πρόταση κλειδί δεν εμφανίζεται στο URL αυτής της σελίδας. Αν αποφασίσετε να μετονομάσετε το URL σιγουρευτείτε ότι έχετε αλλάξει όλα τα παλιά 301 redirects ώστε να προωθούνται στο νέο URL.

en: The keyword appears in the first paragraph of the copy.
el: Η λέξη κλειδί εμφανίζεται στην πρώτη παράγραφο του αντίγραφου.

en: The keyword doesn't appear in the first paragraph of the copy, make sure the topic is clear immediately.
el: Η λέξη-κλειδί δεν εμφανίζεται στην πρώτη παράγραφο του αντιγράφου, βεβαιωθείτε ότι το θέμα είναι άμεσα σαφές.

en: The keyword for this page contains one or more %sstop words%s, consider removing them. Found '%s'.
el: Η λέξη κλειδί για αυτή τη σελίδα περιέχει ένα ή περισσότερα %sstop words%s, εξετάστε την αφαίρεση τους. Βρέθηκαν '%s'.

en: The meta description contains the primary keyword / phrase.
el: Η περιγραφή meta περιέχει την κύρια λέξη/φράση κλειδί.

en: The meta description is under 120 characters, however up to %s characters are available. %s
el: Η περιγραφή meta είναι κάτω από 120 χαρακτήρες, ωστόσο %s χαρακτήρες είναι ακόμα διαθέσιμοι. %s

en: The page title contains %d characters, which is less than the recommended minimum of 40 characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
el: Ο τίτλος της σελίδας περιέχει %d χαρακτήρες, που είναι λιγότεροι απο τους ελάχιστους 40 που προτείνονται. Χρησιμοποιήστε τον χώρο αυτό για να προσθέσετε παραλλαγές λέξεων κλειδιών or create compelling call-to-action copy

en: The page title contains %d characters, which is more than the viewable limit of 70 characters; some words will not be visible to users in your listing.
el: Ο τίτλος της σελίδας περιέχει %d χαρακτήρες, που είναι περισσότεροι από τους 70 που μπορούν να προβληθούν. Κάποιες λέξεις ενδεχομένως να μην προβάλλονται σε καταλόγους.

en: The page title contains keyword / phrase, at the beginning which is considered to improve rankings.
el: Ο τίτλος της σελίδας περιέχει την λέξη / πρόταση κλειδί στην αρχή, το οποίο θεωρείται ότι βελτιώνει την κατάταξη.

en: The page title contains keyword / phrase, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
el: Ο τίτλος της σελίδας περιέχει την λέξη / πρόταση κλειδί, αλλα όχι στην αρχή του. Προσπαθήστε να την μετακινήσετε όσο πιο μπροστά μπορείτε.

en: The page title is more than 40 characters and less than the recommended 70 character limit.
el: Ο τίτλος της σελίδας περιέχει περισσότερους από 40 και λιγότερους 70 χαρακτήρες όπως είναι το προτεινόμενο.

en: The site's name
el: Το όνομα του δικτυακού τόπου

en: The site's tagline / description
el: Σλόγκαν του site / περιγραφή

en: The slug for this page contains one or more <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_words">stop words</a>, consider removing them.
el: Το slug αυτής της σελίδας περιέχει ένα ή περισσότερα <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_words">stop words</a>, εξετάστε την αφαίρεση τους.

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
el: Το slug για αυτή τη σελίδα είναι λίγο μεγάλο, εξετάστε την σμίκρυνση του.

en: The specified meta description is over %s characters, reducing it will ensure the entire description is visible. %s
el: Η συγκεκριμένη περιγραφή meta είναι πάνω από τους %s χαρακτήρες, η μείωσή του θα εξασφαλίσει οτι το σύνολο της περιγραφής είναι ορατό. %s

en: There are %d words contained in the body copy, this is below the 300 word recommended minimum. Add more useful content on this topic for readers.
el: Υπάρχουν %d λέξεις που περιέχονται στο αντίτυπο, αυτές είναι κάτω των 300 λέξεων που ειναι η συνιστώμενη ελάχιστη. Προσθέστε πιο χρήσιμο περιεχόμενο για το θέμα αυτό για τους αναγνώστες.

en: There are %d words contained in the body copy, this is greater than the 300 word recommended minimum.
el: Στο body υπάρχουν %d λέξεις, ξεπερνώντας το προτεινόμενο ελάχιστον των 300.

en: This incredibly powerful function allows you to add content to the beginning and end of your posts in your RSS feed. This helps you gain links from people who steal your content!
el: Αυτή η τρομέρα χρήσιμη λειτουργία σας επιτρέπει να προσθέσετε περιεχόμενο στην αρχή και στο τέλος των άρθρων του καναλιού RSS σας. Έτσι μπορείτε να πάρετε links από αυτούς που κλέβουν το περιεχόμενο σας.

en: This is a settings export file for the WordPress SEO plugin by Yoast.com
el: Αρχείο ρυθμίσεων για το Wordpress SEO plugin απο το Yoast.com

en: This page analysis brought to you by the collaboration of Yoast and %sLinkdex%s. Linkdex is an SEO suite that helps you optimize your site and offers you all the SEO tools you'll need. Yoast uses %sLinkdex%s and highly recommends you do too!
el: Αυτή η ανάλυση σελίδας σας προσφέρετε μέσα απο την συνεργασία μεταξύ του Yoast και της %sLinkdex%s. Η Linkdex είναι μια σουίτα SEO που σας βοηθάει να βελτιστοποιήσετε την σελίδας σας και σας προσφέρει όλα τα εργαλεία SEO που μπορεί να χρειαστείτε. Ο Yoast χρησιμοποιεί %sLinkdex%s και σας προτείνει ανεπιφύλακτα να το κάνετε και εσείς.

en: This page has %s nofollowed link(s) and %s normal outbound link(s).
el: Η σελίδα αυτή έχει %s συνδέσμους με nofollow και %s κανονικούς εξερχόμενους συνδέσμους.

en: This page has %s outbound link(s), all nofollowed.
el: Η σελίδα αυτή έχει %s εξερχόμενους συνδέσμους, όλοι με nofollow.

en: This page has %s outbound link(s).
el: Η σελίδα αυτή έχει %s εξερχόμενους συνδέσμους.

en: Title
el: Τίτλος

en: Title &amp; Description settings
el: Ρυθμίσεις Τίτλου &amp; Περιγραφής

en: Title settings
el: Ρύθμιση τίτλου

en: Title template
el: Πρότυπο Τίτλου

en: To enjoy all the benefits of the page analysis feature, you'll need to (get your host to) install it.
el: Για να εκμεταλλευτείτε όλες τις δυνατότητες της λειτουργίας ανάλυσης σελίδας, θα πρέπει η εταιρία φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας να το εγκαταστήσει.

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
el: Προσπαθήστε να δημιουργήσετε μικρές προτάσεις για την βελτίωση της αναγνωσιμότητας.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
el: Προσπαθήστε να δημιουργήσετε μικρές προτάσεις για την βελτίωση της αναγνωσιμότητας.

en: Twitter username (without @)
el: Τουϊτερ όνομα χρήστη (χωρίς τό @)

en: Underneath the General Settings, you can add the verification codes for the different Webmaster Tools programs, I highly encourage you to check out both Google and Bing's Webmaster Tools.
el: Κάτω απο τις Γενικές Ρυθμίσεις, μπορείτε να προσθέσετε τους κωδικούς επιβεβαίωσης των διάφορων προγραμμάτων Webmaster Tools, ενώ σας προτείνω ανεπιφύλακτα να δοκιμάσετε τα Webmaster Tools της Google και του Bing.

en: Unzipping failed.
el: Απέτυχε η αποσυμπίεση.

en: Updated Robots.txt
el: Ενημερωμένο αρχείο  Robots.txt

en: Upload failed.
el: Η μεταφόρτωση απέτυχε.

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
el: Χρησιμοποιώντας αυτή τη φόρμα μπορείτε να επαναφέρετε ένα site για τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις SEO.

en: Who should have access to the WordPress SEO settings
el: Ποιός θα έχει πρόσβαση στις ρυθμίσεις του WordPress SEO

en: WordPress SEO Configuration
el: Παραμετροποίηση WordPress SEO

en: WordPress SEO settings
el: Ρυθμίσεις WordPress SEO

en: Yoast Breadcrumbs options could not be found
el: Δεν μπόρεσαν να βρεθούν οι ρυθμίσεις του Yoast Breadcrumbs

en: Yoast Breadcrumbs options imported successfully.
el: Οι επιλογές Ίχνους Πλοήγησης του Yoast εισήχθηκαν με επιτυχία.

en: You cannot edit the .htaccess file.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το αρχείο .htaccess.

en: You cannot edit the robots.txt file.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το αρχείο robots.txt.

en: You searched for
el: Έχετε κάνει αναζήτηση για

en: You're linking to another page with the keyword you want this page to rank for, consider changing that if you truly want this page to rank.
el: Έχετε σύνδεσμο προς σελίδα που χρησιμοποιεί την λέξη κλειδί σας, εξετάστε την αλλαγή της διεύθυνσης αν όντως θέλετε να ανέβει αυτή η σελίδα σε κατάταξη. 

en: You've just installed WordPress SEO by Yoast! Click "Start Tour" to view a quick introduction of this plugins core functionality.
el: Μόλις ολοκληρώσατε την εγκατάσταση του WordPress SEO by Yoast! Κάντε κλικ στο "Έναρξη Ξενάγησης" για να δείτε μια σύντομη εισαγωγή των βασικών λειτουργιών του plugin.

en: difficult
el: δύσκολο

en: easy
el: εύκολο

en: fairly difficult
el: σχετικά δύσκολο

en: fairly easy
el: σχετικά εύκολο

en: restored to default SEO settings.
el: Πραγματοποιήθηκε επαναφορά στις προεπιλεγμένες SEO ρυθμίσεις.

en: very difficult
el: πολύ δύσκολο

en: very easy
el: πολύ ευκολο
